«Кращий спосіб зробити дітей хорошими – зробити їх щасливими» (Оскар Уайльд)
28 лют. 2021 р.
24 лют. 2021 р.
Поради батькам
ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ ДІТЕЙ 5-6 РОКІВ ЖИТТЯ
У віці 5-6 років ваша дитина вже майже доросла — через рік вона піде до школи!
На шостому році життя в дітей формуються такі почуття: інтелектуальні (допитливість, цікавість, подив, почуття гумору); естетичні (почуття прекрасного, героїчного); моральні (почуття гордості, сорому, дружби).
У дітей цього віку дуже швидко розвивається пізнавальна активність.
Діти стають ще допитливішими, дуже багато питань ставлять батькам і чекають правдивих, чесних, точних, відвертих відповідей.
Вони мають вже певний багаж знань, тому дуже хочуть, щоб дорослі їх вислухали.
Розмови з дітьми та відповіді на їхні запитання збагачують дитячий світогляд.
У віці 5-6 років сприймання у дітей доволі активне (цілеспрямоване, осмислене, аналітичне).
Увага стає стійкою. Запам’ятовування вже цілеспрямоване, свідоме.
Образна пам’ять являється чи не головним видом пам’яті в цьому віці.м У цьому віці стрімко розвивається смислова пам’ять. Її ефективність залежить від правильного розуміння інформації, що дається для запам’ятовування.
Досвідчені педагоги під час занять обов’язково заохочують дітей повторювати, римувати; пропонують дітям встановлювати причинно-наслідкові зв’язки та мислити образно.
Ці засоби є найкращими для розвитку пам’яті дітей цього віку. Дитина починає створювати власні образи та керувати ними. Таким чином, діти здатні вигадувати цікаві історії, оповідання; складати вигадані ними конструкції не звертаючись до зразка.
Мислення дітей 5-6 років — наочно-образне, з елементами словесно-логічного, вже формується й образно-схематичне. Починає розвиватися й категоріальне мислення, встановлюються зв’язки між поняттями «причина-наслідок».
Діти старшого дошкільного віку можуть виконувати завдання на передбачення. Розвивається функція мислення символами, що є підґрунтям для створення різних моделей предметів.
Зростає й розумова активність дітей. На заняттях з математики вихователі груп старшого дошкільного віку вчать майбутніх першокласників логічно мислити, розв’язувати нескладні задачі усно (в думці).
Крім того, вчать дітей розмірковувати, робити аналіз і невеликий коментар. Дитина починає робити описові розповіді, опираючись на сюжет, що намальований на картинці. Самостійно переказує нею почуте.
☝ПОРАДИ БАТЬКАМ
• Батьки для дітей 5-6 річного віку є прикладом для наслідування. Тому задумайтесь — який приклад ви подаєте в тій чи іншій ситуації.
• Дуже важливими моментами в житті дитини цього віку є час, проведений спільно з батьками. Відвідавши разом із батьками зоопарк, цирк, кінотеатр, навіть проста прогулянка на свіжому повітрі здатні залишити яскраві враження в дитини.
• Спілкування з дітьми дуже необхідні для подальшого становлення особистості. Спостерігаючи за поведінкою батьків у соціумі, дитина швидше починає орієнтуватися в навколишньому середовищі.
• У цьому віці діти дуже часто починають робити те, що їм хочеться, а не те, що сказали робити батьки, тому що вважають себе вже «дорослими». У такому випадку батьки повинні діяти згідно з ситуацією. Тут потрібно чітко розуміти: дитина маніпулює чи намагається соціалізуватися та виокремити свою індивідуальність.
• Важливо встановити довірливі стосунки між дітьми та батьками. Грубою помилкою батьків являється принизливе ставлення до дитини, фрази на кшталт: «Ти ще малий, тому не лізь у дорослі справи. Знай своє місце». Знаходьте «золоту середину» в спілкуванні, надавайте можливість дитині бути самостійною, але потрібно це робити в міру дозволеного.
• У 5-6 років дитина ще дуже залежить від батьків, тому головною умовою подальших довірчих стосунків між дітьми та батьками — ваша любов до них. Потрібно, щоб дитина постійно знаходилась у відчутті щастя. Тоді в неї ніколи не з’явиться комплекс самотності.
І найголовніше — щоб дитина була щасливою та відчувала, що її люблять, 10 разів на день обіймайте її та дайте відчути, як ви сильно її любите. Це є найголовнішою умовою виховання та подальших гарних і довірливих стосунків із дитиною, дасть можливість їй не замкнутися в собі!
23 лют. 2021 р.
19 лют. 2021 р.
17 лют. 2021 р.
16 лют. 2021 р.
Логічні задачі для дошкільнят
Жили-були три дівчинки: Таня, Оленка і Даша. Таня була вища за Оленку, Оленка вища за Дашу. Хто з дівчаток найвищий, а хто найнижчий? Кого з них як звуть?
Мама купила дітям три шарфики і шість рукавиць. Скільки дітей у мами?
Стоїть клен. На клені дві гілки, на кожній гілці по дві вишні. Скільки всього вишень?
У двох сестер по одному брату. Скільки дітей в сім’ї?
Скільки вух у трьох мишей?
Скільки лап у двох ведмежат?
Над річкою летіли птиці: голуб, щука, 2 синиці, 2 стрижа і 5 вугрів. Скільки всього летіло птахів? Відповідай швидше!
На груші виросло п’ять яблук, а на ялинці – лише два. Скільки всього яблук виросло?
З якого посуду неможливо нічого з’їсти?
Банан розрізали на чотири частини. Скільки зробили розрізів?
Що важче – кілограм вати або кілограм цвяхів?
Що станеться з білою хусткою, якщо її опустити в Червоне море?
У бабусі Дарини внучка Маша, кіт Пушок і собака Дружок. Скільки всього онуків у бабусі?
Ліза і Петро пішли в ліс збирати гриби і ягоди. Ліза гриби не збирала. Що збирав Петро?
Якщо гусак стоїть на двох ногах, то він важить 4 кг. Скільки буде важити гусак, якщо він стоїть на одній нозі? Меньше